Rozvíjíme naše město

Na posledním zastupitelstvu mne zaujala prezentace Kamila Mrvy. Velmi srozumitelně a přehledně prezentoval naši společnou práci. Většina projektů se sice připravovala již v předcházejících volebních obdobích, nicméně společným úsilím se nám je podařilo posunout, či dotáhnout do konce. Věřím, že i ty další projekty, které jsme připravovali společně, dotáhneme do zdárného konce a nastartujeme projekty další. Rozvoj města je dlouhodobou záležitostí a ve svých volebních programech ho mají téměř všechny strany. Žádné změny na radnici nemohou pokrok a rozvoj města zastavit. Mění se pouze priority osobností, které mohou upřednostnit ten či onen projekt. Věřím, že současné složení vedení města bude stejně kreativní jako to předchozí a že za další dva roky předvedeme podobnou prezentaci, v níž se tvář Kopřivnice zase trochu promění k lepšímu.

Bohužel, ty největší projekty moc viditelné nejsou a nikdy viditelné nebudou. Kanalizaci ve Vlčovicích a v Mniší, připravovanou již řadu let, zakopeme pod zem a pokud bude dobře fungovat, nikdo ji neuvidí. Zcela jistě ji ale ocení ti, kterým bude sloužit. Dlouho očekávaná realizace centra Kopřivnice v posledních letech se na papíře finalizovala. Už před dvěma léty by se začalo kopat, nebýt kostlivce ve skříni, který se objevil v podobě nutnosti zbourat a znovu vybudovat zatrubnění Kopřivničky za desítky miliónů a odkrýt staré zabetonované podzemní prostory pod centrem a tím vyrovnat dluhy minulosti. Tato fáze, ač velmi nákladná, také nebude vidět, bude skrytá v zemi. Občany města zajímá ale hlavně to, co uvidí nad zemí. Mezitím projekt centra Kopřivnice doznal řadu změn. Snad jeho poslední verze splní očekávaní veřejnosti.

Do třetice, to, co bychom chtěli co nejrychleji napravit, je dluh minulosti v podobě chátrající budovy bývalé ZŠ Náměstí. Nejrůznější varianty využití a studie se zpracovávají už přes 15 let. Nyní se ale stává prioritou mezi dalšími realizacemi, kterým naše ODS dává zelenou. I tato změna nebude zvenčí příliš viditelná. Historizující fasáda by měla být zachována, ale uvnitř se musí rekonstruovat kompletně všechno, i celá střecha. A to vše se musí podřídit novému využití této jedné z nejstarších budov našeho města.

Zdeněk Babinec

About

You may also like...

Comments are closed.